KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14088608
nr 1408 8608
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Oljemålningar, 3 st. Lennart Börje (1891-1965), Sverige. Bland annat Stockholmsmotiv. Signerade. Olja på duk, 39x69, yttermått inklusive ram: 46x76 cm
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 juli 2021
kl 19:02:35
16/7 01:26:48
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje